Czcionka: A A A

SAUNY I ŁAŹNIA PAROWA

SAUNA SUCHA

Zapraszamy do skorzystania z sauny suchej czyli zabiegu spa, podczas którego przebywa się w pomieszczeniu rozgrzanym do temperatury 95-100°C, o wilgotności 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami.

Pobyt w saunie suchej umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn. Oprócz tego rozluźnia, relaksuje i pozwala łagodzić napięcie wynikające ze stresu. Warto również zwrócić uwagę na odchudzające właściwości sauny suchej – w trakcie jednego pobytu organizm spala 300 kalorii. Dodatkowo sauna poprawia pracę serca, pozwala uregulować skoki ciśnienia i poprawia krążenie.

SAUNA IR
Sauna infrared, czyli tzw. sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej. Sauna infrared oddziałuje ciepłem, ale wykorzystuje w tym celu promienie podczerwone, które ogrzewają nasze ciało bezpośrednio, a nie jak w przypadku tradycyjnych saun poprzez warunki utrzymane wewnątrz pomieszczenia.

Promienie podczerwone przekształcają się w ciepło, które rozgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Temperatura, z którą mamy styczność oscyluje w granicach 25 do 60° C, dlatego seans może trwać dłużej, co sprzyja lepszemu samopoczuciu oraz bardziej efektywnemu działaniu na sylwetkę. Warto podkreślić, że regularne seanse w saunie infrared pozwolą zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową przez energię stymulującą przemianę materii oraz poprawić metabolizm.


ŁAŹNIA PAROWA

W pomieszczeniu łaźni panuje temperatura rzędu 45-50 stopni Celsjusza oraz bardzo wysoka wilgotność, tj. 100%.

Potencjalne korzyści płynące z wizyty w łaźni parowej są liczne i cenne. Para łagodzi podrażnienia zatok spowodowane alergią czy przeziębieniem oraz łagodzi rozmaite infekcje. Nadmierne pocenie się oczyszcza organizm z toksyn. Dzięki temu poprawia się ogólne samopoczucie, a skóra jest zdrowsza. Łaźnia parowa łagodzi również sztywność mięśni spowodowaną ćwiczeniami fizycznymi, obrzęki oraz napięcia stawów. Ponadto jest to skuteczna metoda oczyszczania i odtruwania organizmu, a także stymulacji układu odpornościowego.

 SAUNA SUCHA SAUNA IR ŁAŹNIA PAROWA ŁAŹNIA PAROWA

Galeria zdjęć

ŁAŹNIA PAROWA SAUNA SUCHA ŁAŹNIA PAROWAFacebook